Beindult a verseny és túraszezon.

Június 11.-12.-ei hétvégén a SUP Tour 2.0 valamit egy rangos Euro Tour versenyt is rendeztek utóbbit Ausztriában.

A SUP Tour 2.0-nak a Tisza tó adott otthont. A 20 kilométeres táv ugyan soknak tűnt, de a zegzugos csatorna és a belógó fák árnyéka könnyebbé tette a kilométereket. A Tisza tó tényleg mesébe illő vadregényes túraútvonalának hangulatát csak egy-egy motorcsónak zaja zavarta meg. A lapos vízben a motorosok által keltett hullámok és a lötyögő víz jelentett némi evezéstechnikai kihívást, de egyúttal élvezetesebbé is tette a vízen töltött 2-3 órát.
A távot több mint 40-en evezték le merev és felfújható deszkák vegyesen álltak rajthoz.

Lehet, hogy egy kép erről: egy vagy több ember, álló emberek és szabadtéri
Csapatkép a teljesítés után. forrás: SUP Race Hungary SE
Lehet, hogy egy kép erről: egy vagy több ember, tó és természet
Vízreszállás. forrás: SUP Race Hungary SE

Az Euro Tour sorozat régóta kiemelt presztízzsel rendelkezik. A sorozatot az APP jegyzi és mindig nagyon magas színvonalat képvisel. A profi sportolók szívesen jönnek ezekre a versenyekre a rendezés minősége és a díjazás miatt. Nem volt ez másképpen a hétvégén sem Ausztriában . A technikai 6 kilométeres számot Hasulyo Bruno nyerte tekintélyt parancsoló fölénnyel. A hölgyeknél a legjobb magyar versenyző Horváth Noémi lett aki 7.-ként ért célba. A másnapi downwind-hez ideális körülmények voltak. A magas de sűrű hullámok komoly kihívás elé állították a mezőnyt ami Bivaly szerint ugyan nagyon fárasztó volt viszont roppant szórakoztató.